„Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś” – Anotoin de Saint Exupery

Tym mottem witam Państwa na mojej stronie.

Odpowiedzialność za los kotów które tworzą hodowlę Severum PL oraz kociąt które przychodzą na świat to jeden z najważniejszych priorytetów którymi się kieruje . Hodowla powstała w 2006 roku, czas udowodnił jak wiele trzeba zrozumieć, nauczyć się, , dojrzeć do podejmowania bardzo trudnych decyzji jednocześnie ciesząc się z każdej chwili pozwalającej obserwować te wspaniałe stworzenia.

Koty stały się stały częścią naszego życia, są traktowane jak członkowie rodziny…..

Dlaczego Brytyjczyk ??? dokładnie za wszystko co jest związane z tą rasą… sympatyczny „misiowaty” wygląd, spokojne usposobienie,  chęć szukania kontaktu z człowiekiem…

Koty które tworzą hodowlę Severum PL to koteczki  Kaylla Kasabi po domowemu Lenka z czeskiej hodowli Mary Kay, Gajeczka z  hodowli Sublime PL oraz  nasze wychowanki, córka Lenki  Nana  Severum PL oraz najmłodsza córka Gajeczki urodzona 24 maja 2019 Zuza Severum PL.

Kocurek to nasz wychowanek BIG SURPRISE Severum PL vel Maniek synek Xsymeny Severum PL. 

Mieszkają z nami również  cztery kastratki  są to dwie szesnastoletnie seniorki Morena i Inusia ,  ośmioletnia Xsymena vel Pyza oraz Tereza jedenastoletnia kocia wiercipięta ciągle zachowująca się jak kociak.

Kilka naszych dorosłych kotów zamieszkało w domach naszych przyjaciół gdzie wiodą długie spokojne życie w większości jako jedno jedyne kocie szczęście :) w domu. Na zawsze pozostają w naszej pamięci bez względu na mijający czas mogą liczyć na naszą pomoc.

  Zapraszam do działu NASZE KOTY tam znajdziecie Państwo więcej informacji :)


DSC_0026 (1)

 

 

Moje koty mają również towarzystwo w psiej skórze :)  mieszkają z nami  dwa pieski rasy chiński grzywacz. Wybór tej rasy był bardzo przemyślany, są to bardzo spokojne, zrównoważone psy o trochę kociej naturze stąd pewnie dlatego doskonale dogadują się z kotami. Grzywacze Tores i Florka pochodzą z żorskiej hodowli SUPER CIAPKI PL .  Pieski są wysterylizowane. 

We wrześniu 2014 zamieszkała z nami jeszcze jedna cudowna psia przyjaciółka jest to owczarek niemiecki Muza Spod Gichty PL.

Zwierzęta są przyjaciółmi na dobre i złe, jedynymi tak wiernymi i stałymi w uczuciach dlatego ich obecność jest dla mnie i mojej rodziny tak ważna. 

Serdecznie zapraszam do przejrzenia strony, kto wie może dzięki kotom z Severum PL i Ty zdecydujesz się na obcowanie z kocim „misiem”.

Mój dom jest otwarty dla wszystkich miłośników zwierząt.  

Z kocio psim pozdrowieniem :)
Lila Kazimierska

 12472376_322322414604779_7625320040191225112_n

 

onas2

DSC_0013

Tutaj wychowankowie Severum *PL spędzają pierwsze tygodnie życia.

onas5 onas4 onas3

Hodowla jest zarejestrowana w Federation Internationale Feline – FIFe pod nazwą Severum *PL.

Wszystkie koty są zarejestrowane w SMK Żory, które przynależy do Felis Polonii, będącej członkiem międzynarodowej organizacji felinologicznej FIFe.