Przyjazd kociątka do domu – jak się przygotować

 

Zanim przywieziemy maluszka przygotujmy mieszkanie do jego przybycia tak, aby kotek miał zapewnione w nim maximum bezpieczeństwa. Jeżeli mieszkamy „wysoko” trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu okien – koty nie „fruwają” i często z wysoka nie lądują na tzw. „cztery łapy”. Koty mają ciekawską naturę, a mały sierściuszek z pewnością zajrzy w każdą dziurę. Obejrzyjmy swoje mieszkanie czy jest miejscem, w którym kotek nie zrobi sobie krzywdy: ciasne zakamarki z których nie będzie mógł wyjść, igły i nitki pozostawione na wierzchu mogą stanowić dla kota „fajną” zabawę, która może źle się skończyć.
Rośliny doniczkowe są często trujące ( wykaz umieszczę poniżej). Żelazko pozostawione bez opieki…Gorąca kawa na stole…Troszkę jak małe dziecko, ale jeżeli nasza wyobraźnia w porę zadziała, to z pewnością unikniemy przykrych niespodzianek. Pierwsza podróż to dość stresujące przeżycie, kotek może czuć się zagubiony, w końcu zostawił mamę i rodzeństwo, na odbiór najlepiej zaplanować weekend gdzie możemy więcej czasu spędzić w domu.
Po wejściu do domu postawmy transporterek i pozwólmy maluszkowi zdecydować kiedy chce z niego wyjść i zobaczyć gdzie jest. Jeżeli mieszkamy w dużym domu, warto na początku ograniczyć „teren zapoznawczy” kocio może się zgubić, z pewnością kilka dni wystarczy na poznanie całego domu.
Pokażmy kotkowi gdzie jest kuwetka, jedzenie. Dobrze wychowany maluch nie będzie miał problemu z korzystaniem z kuwetki, natomiast z apetytem w nowym domu bywa różnie i tu trzeba wykazać cierpliwość. Pozwólmy kociakowi spokojnie zwiedzić dom, jeżeli zaszyje się w jakimś koncie dajmy mu spokój, najgorszą reakcją jest próba łapania kota na siłę w ten sposób utrudnimy mu proces zdobywania zaufania do nowego opiekuna. Mały kociak jest ciekawy świata więc z pewnością szybko się przełamie i ani się obejrzymy a będzie brykać po domu.  Opiekunowie kociąt Severum PL mogą zawsze liczyć na naszą pomoc, porady w okresie aklimatyzacji to szczególny czas :) Oczywiście bez względu na mijający czas chętnie pozostajemy w kontakcie z nowymi rodzinami. 

W  zakładce DOM DLA ZADOWOLONEGO KOTA więcej informacji jak przygotować dom.